• rozwiń

Rosną ceny biletów kolejowych

Rosną ceny biletów kolejowych
Foto: pkp.pl Foto: Intercity i TLK drożeją

Średnio o 3,43 proc. wzrosną od 15 lutego ceny biletów kolejowych Spółki PKP Intercity.

W zależności od długości trasy, ceny biletów jednorazowych na przejazd w klasie 2 w pociągach Tanich Linii Kolejowych (TLK) wzrosną od 30 groszy do 2,50 zł brutto, natomiast w pociągach Express InterCity (EIC) od 70 groszy do 4,30 zł.

Po zmianie, za jednorazowy bilet na przejazd w 2 klasie np. z Warszawy do Lublina, pociągiem TLK, pasażer bez żadnej ulgi zapłaci 38,50 zł, czyli o 1,10 zł więcej. Na innej popularnej trasie z Warszawy do Łodzi będzie to o 1,20 zł więcej.

Jeśli pasażer chciałby się wybrać pociągiem EIC z Gdyni do Warszawy nowa cena wyniesie 119,50 zł (wraz z miejscówką), czyli wzrośnie o 4 zł.

Natomiast wybierając pociąg TLK na trasie z Warszawy do Krakowa lub z Wrocławia do Przemyśla podróżny zapłaci za przejazd tyle samo co przed 15 lutego. W pociągach TLK na tych trasach obowiązuje cennik oferty Biletu Rewelacyjnego, który nie ulega zmianie.

Jak tłumaczy spółka, zmiany cennika biletów jednorazowych podyktowane są przede wszystkim wzrostem kosztów cen energii elektrycznej trakcyjnej oraz kosztów utrzymania i eksploatacji taboru.

mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane