• rozwiń

Rosjanie zatrzymali na granicy 21 ton polskich jabłek

Rosjanie zatrzymali na granicy 21 ton polskich jabłek
Foto: sxc.hu Foto: Co kilka dni rosyjskie służby weterynaryjne i fitosanitarne informują o przypadkach nielegalnego wwozu do Rosji zakazanych produktów z Unii Europejskiej

Służby sanitarne obwodu omskiego (Nizina Zachodniosyberyjska) wraz ze Służbą Graniczną FSB udaremniły próbę wwozu do Rosji z Kazachstanu 21 ton jabłek pochodzących z Polski - poinformował w czwartek rosyjski nadzór weterynaryjny i fitosanitarny.

Jabłka, jak podała na swej stronie internetowej Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor), przejęto na przejściu granicznym Isilkul.

Odesłane

W trakcie kontroli ustalono, że część transportu była nieoznakowana, a na pozostałej jako kraj eksporter widniała Polska - informuje Rossielchoznadzor.

Według niego partię jabłek odesłano do Kazachstanu, a rosyjskiemu importerowi wymierzono karę administracyjną.

Co kilka dni rosyjskie służby weterynaryjne i fitosanitarne informują o przypadkach nielegalnego wwozu do Rosji zakazanych produktów z Unii Europejskiej i innych państw, na których towary Moskwa wprowadziła embargo w odpowiedzi na sankcje nałożone za jej działania w konflikcie na Ukrainie.

Na początku sierpnia Rosja poinformowała, że wprowadza zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii. Embargo ma obowiązywać przez rok. 1 sierpnia Moskwa wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski, w tym jabłka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane