• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rosjanie wierzą, że PO rozwiąże problem mięsa

Rosjanie wierzą, że PO rozwiąże problem mięsa
Foto: TVN24 Foto: Rosjanie chcą kontrolować zakłady

Zmiana władzy w Polsce jest szansą na uregulowanie sporu handlowego z Rosją. Taką nadzieję żywią rosyjskie służby weterynaryjno-fitosanitarne.

Choć, jak mówi rzecznik Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Aleksiej Aleksiejenko, rosyjskie embargo na import polskiej produkcji nie było i nie jest problemem politycznym, zmiany w życiu politycznym w Polsce mogą się przyczynić do jego zdjęcia.

- Jeśli nowy rząd Polski poczyni krok w kierunku konstruktywnego rozwiązania problemu dostaw produkcji zwierzęcej, to gotowi jesteśmy odpowiedzieć wzajemnością - powiedział Aleksiejenko. Dodał, że jeśli ze strony polskiej padnie taka propozycja, rosyjscy inspektorzy gotowi są skontrolować polskie zakłady mięsne. Mieliby to robić we współpracy z unijnymi ekspertami.

Jeśli nowy rząd Polski poczyni krok w kierunku konstruktywnego rozwiązania problemu dostaw produkcji zwierzęcej, to gotowi jesteśmy odpowiedzieć wzajemnością

Aleksiej Akejsiejenko

Zakaz importu polskiej żywności do Rosji obowiązuje od listopada 2005 roku. Kreml wprowadził embargo, zarzucając Polsce fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Choć Warszawa usunęła wszelkie uchybienia, Rosjanie nie znieśli zakazu.

W odpowiedzi w listopadzie 2006 roku Polska zablokowała rozpoczęcie negocjacji między UE a Rosją w sprawie nowej umowy o partnerstwie i współpracy.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane