• rozwiń
  • WIG20 2319.71 -0.23%
  • WIG30 2662.64 -0.26%
  • WIG 59738.56 -0.33%
  • sWIG80 11584.37 -0.50%
  • mWIG40 4033.33 -0.77%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rosjanie nie rezygnują z polskich banków

Rosjanie nie rezygnują z polskich banków
Foto: TVN CNBC Foto: Sbierbank patrzy na Polskę

Sbierbank wciąż rozważa przejęcia na polskim rynku. Wiceprezes rosyjskiego banku Siergiej Gorkow w rozmowie z TVN CNBC w Davos przyznał, że od roku prowadzi rozmowy z Millennium i Kredyt Bankiem, a do ważnych decyzji może dojść pod koniec tego roku.

- Polski rynek jest dla nas bardzo ważny. Rok temu rozpoczęliśmy negocjacje w sprawie Millennium Banku i Kredyt Banku, ale sytuacja na rynku europejskim jest dość trudna, więc nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Nie zmienia to faktu, że takie rynki jak polski i turecki są dla nas bardzo istotne - powiedział Gorkow.

Polityczna ekspansja?

O możliwości wejścia Sbierbanku na polski rynek mówi się już od dłuższego czasu. W listopadzie 2011 r. "Rzeczpospolita" pisała, że największy rosyjski bank podjął już pierwsze kroki zbudowania w Polsce bazy, która ma pomóc w zrealizowaniu planów przejęcia polskich banków. Wynajął nad Wisłą kancelarię prawną, zagraniczny bank inwestycyjny i agencję PR - pisała "Rz". Gazeta informowała również, że specjalne szkolenia w ABW na temat ew. rozmów z Rosjanami przechodzą urzędnicy Komisji Nadzoru Finansowego.

Strategia Sbierbanku, podobnie jak innych państwowych przedsiębiorstw, jest uważana za element polityki Kremla. Zakłada ekspansję w kluczowych dla Rosji krajach byłego Związku Radzieckiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane