• rozwiń

Rosjanie kupili stocznie

Rosjanie kupili stocznie
Foto: sxc.hu Foto: Niemieckie stocznie kupione

Komitet wierzycieli upadłych niemieckich stoczni Wadan w Wismarze i Rostocku-Warnemuende wyraził zgodę na ich sprzedaż związanemu z Gazpromem rosyjskiemu inwestorowi Igorowi Jusufowowi.

Jak poinformowała agencja dpa, powołując się na wiarygodne anonimowe źródło, Jusufow zapłaci za stocznie 40,5 mln euro i zapewni pracę połowie spośród 2,5 tys. pracowników. Akceptacja rządu krajowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego, u którego Wadan zadłużony jest na około 35 mln euro, skłoniła również innych głównych wierzycieli do zatwierdzenia transakcji.

53-letni Jusufow, były minister energetyki Rosji, zasiada w radzie nadzorczej koncernu energetycznego Gazprom.

"Dobry wynik"

Socjaldemokratyczny meklemburski premier krajowy Erwin Sellering przyznał, że rysujące się uratowanie stoczni nie jest dla wielu ich pracowników równoznaczne z utrzymaniem zatrudnienia. - Biorąc jednak pod uwagę to, co groziło nam w obliczu globalnych problemów budownictwa okrętowego, można ocenić, że osiągnęliśmy dobry wynik - zaznaczył.

Od marca ubiegłego roku większościowym udziałowcem Wadan był rosyjski fundusz inwestycyjny FLC West.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane