• rozwiń

Rosja straciła połowę miliarderów

Rosja straciła połowę miliarderów
Foto: sxc.hu Foto: Kryzys finansowy i spadający kurs rubla wyeliminował połowę członków szacownego klubu dolarowych miliarderów

Liczba dolarowych miliarderów spadła w Rosji w 2008 r. o połowę z powodu globalnego kryzysu finansowego - podało w piątek rosyjskie pismo "Finance" w swoim internetowym wydaniu. Teraz jest ich tylko 49.

Na początku 2008 r. Rosja miała rekordową liczbę 101 miliarderów.

"Fortuny 52 Rosjan znacznie się skurczyły z powodu kryzysu finansowego i już stracili oni 'prestiżowy' tytuł dolarowych miliarderów" - podkreśla pismo.

Wartość całkowita fortun 10 najbogatszych ludzi Rosji spadła zaś o 66 proc., do 75 mld dol. - wynika z dorocznego zestawienia pisma.

- Zbiednieli wszyscy bez wyjątku - oznajmił redaktor naczelny Oleg Anisimow. - Rosyjskie fortuny szybko rosną, ale równie szybko się kurczą - dodał.

Zarabiali miliardy, teraz spłacają kredyty

Najbogatsi Rosjanie koncentrują się obecnie na spłacaniu swoich długów, zaciągniętych podczas lepszej koniunktury. Ich łączna wysokość także idzie w miliardy dolarów.

Wśród Rosjan, którzy utracili status miliardera, jest Aleksandr Mamut, prezes banku inwestycyjnego Ruben Wardanian i założyciel grupy handlu nieruchomościami Miramax Siergiej Połonski.

Według zestawienia pisma "Finance", w 2006 r. Rosja miała 50 miliarderów, a w 2007 r. - 61.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane