• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gazprom

Rosja podniesie ceny gazu? Miedwiediew: umowy do negocjacji

Separatyści przekazali władzom w Kijowie kilkudziesięciu więźniów Odtwórz: Separatyści przekazali władzom w Kijowie kilkudziesięciu więźniów
Separatyści przekazali władzom w Kijowie kilkudziesięciu więźniów "Źródło: Facebook/Ludmyła Denisowa"

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że każde przedłużenie umowy gazowej między Rosją a Ukrainą będzie musiało być poprzedzone negocjacjami między ukraińskimi firmami a rządem. Pełniący obowiązki ministra energetyki Ukrainy Eduard Stawycki wyraził nadzieję, że ceny rosyjskiego gazu dostarczanego na Ukrainę utrzymają się na obecnym poziomie.

- Mamy nadzieję, że cena rosyjskiego gazu będzie stabilna - powiedział Stawycki w rozmowie telefonicznej z agencją Reutera.

Rosja w grudniu ubiegłego roku zgodziła się na obniżkę cen gazu dla Ukrainy o około jedną trzecią - do 268,5 dolara za 1000 metrów sześciennych. Od 2009 roku Ukraina płaciła Moskwie ok. 400 dolarów za taką ilość tego surowca.

Ukraina zużywa rocznie około 55 mld metrów sześciennych gazu; ponad połowa jest importowana z Rosji.

Co zrobi Rosja?

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że obecne umowy nie będą zmienianie. Jednak każde przedłużenie umowy gazowej między Rosją a Ukrainą będzie musiało być poprzedzone negocjacjami między ukraińskimi firmami  a rządem. - To, co się stanie po wygaśnięciu umów, to kwestia do dyskusji z kierownictwem ukraińskich firm i ukraińskich władz - powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane