• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Rosja nie postępuje zgodnie ze zobowiązaniami"

Foto: EPA Foto: Jak Rosja Putina będzie zachowywać się w WTO?

Komisja Europejska napisała w opublikowanym w środę raporcie, że Rosja, gdy wstąpi do Światowej Organizacji Handlu, będzie prawdopodobnie łamać jej zasady, jeśli nie poczyni kroków w celu zniesienia swych barier w handlu międzynarodowym.

 

Rosja, znaczący członek WTO, będzie pod ścisłą kontrolą jako jeden z podmiotów wykorzystujących bardzo często restrykcyjne działania w swym handlu. Kraj ten nie postępuje w pełni zgodnie ze swymi przyszłymi zobowiązaniami, które przyjął, i znacznie zwiększył działania potencjalnie ograniczające handel

raport Komisji Europejskiej

Rosja wkrótce ratyfikuje w parlamencie swe członkostwo w Światowej Organizacji Handlu i po 18 latach negocjacji akcesyjnych stanie się 154. członkiem WTO.

"Rosja, znaczący członek WTO, będzie pod ścisłą kontrolą jako jeden z podmiotów wykorzystujących bardzo często restrykcyjne działania w swym handlu. Kraj ten nie postępuje w pełni zgodnie ze swymi przyszłymi zobowiązaniami, które przyjął, i znacznie zwiększył działania potencjalnie ograniczające handel" - napisano w raporcie.

Według unijnego raportu chodzi tu o rosyjskie regulacje w sprawie napojów alkoholowych, wprowadzony zakaz importu żywych zwierząt hodowlanych z Unii Europejskiej i przygotowywane ustawodawstwo dające preferencje rodzimej produkcji samochodów w zamówieniach publicznych.

Rosja jest dla UE trzecim co do wielkości partnerem handlowym (po USA i Chinach). Dla Rosji UE jest największym partnerem (w 2010 r. 244 mld euro, czyli 45,8 proc. udziału w rosyjskim handlu zagranicznym). Wymiana handlowa UE-Rosja rośnie w szybkim tempie; ponadto UE pozostaje największym źródłem inwestycji zagranicznych w Rosji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane