• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rosja nie chce Ukrainy w NATO, nowy kalendarz Pirelli. Niedziela w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA/TVN Foto: Weekend w TVN24 Biznes i Świat

W niedzielę w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o żądaniach Rosjan, którzy nie chcą by Ukraina weszła do NATO. Samo NATO przestrzega przed wojskami przy granicy z Ukrainą. Naczelny dowódca sił Sojuszu w Europie mówi wprost: Rozejm na Ukrainie istnieje tylko na papierze.

Przed południem o żądaniach Rosji będziemy rozmawiać z historyczką Olgą Popowicz i doktorem Wojciechem Szewko, ekspertem od spraw stosunków międzynarodowych.

Ropa przy wyspie Lanzarote

Natomiast z Grażyną Piotrowską-Oliwą, byłą prezes PGNiG oraz Katarzyną Guzek z Greenpeace Polska będziemy mówić o tym, że hiszpański koncern energetyczny Repsol rozpoczął poszukiwania ropy i gazu 50 km od wybrzeży wyspy Lanzarote. Wbrew mieszkańcom i przedstawicielom lokalnego rządu, którzy obawiają się wypadków i zanieczyszczenia, a przez to zniszczenia przemysłu turystycznego. Przeciw wierceniom jest także Greenpeace, z którego aktywistami brutalnie starła się na morzu hiszpańska marynarka wojenna. Statek „Arctic Sunrise” został zarekwirowany. Dziewicza Arktyka już od dawna jest na celowniku nafciarzy, pora na tropikalne wyspy? Czy ropy wolno szukać wszędzie?

Po godzinie 17.30 z dr Katarzyną Górak-Sosnowską będziemy analizować działanie Państwa Islamskiego, które zajęło się nielegalnym wydobyciem ropy na przejętych terenach. Każdego dnia konta dżihadystów zasila dzięki temu milion dolarów. Dzięki temu radykałowie mogą finansować swoją działalność - są najbogatszą organizacją terrorystyczną na świecie. Jak organizują wydobycie? Komu sprzedają surowiec? I jak rekrutują specjalistów?

Natomiast po godz. 18.00 ze stylistką Wiganną Papiną i fotografem Rafałem Masłowem porozmawiamy o nowym kalendarzu Pirelli. Od lat najlepsi fotograficy i najsłynniejsze modelki łączą swój talent, by pokazać... No właśnie, co poza pięknem? Kiedy kalendarz przestaje promować markę a staje się marką samą w sobie?

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

O 16.15 zobaczymy dokument "Ocieplenie klimatu: Przyparci do muru" i zaraz po o 16.55 "Ocieplenie klimatu: Bilans". Późnym wieczorem będzie można zobaczyć o godz. 20 "Podróże z pasją: Mauritius". A o 22.15 pierwsza cześć dokumentu "Pociąg do wolności". Druga część zostanie wyemitowana o godz. 23.10.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane