• rozwiń

Rosja mówi "nie" świniom z Niemiec

Rosja mówi "nie" świniom 
 z Niemiec
Foto: sxc.hu Foto: Rosyjskie embargo na niemieckie świnie

Rosja od 15 listopada wprowadzi czasowy zakaz importu żywca wieprzowego z Niemiec. Powód? Brak gwarancji dotyczących stosowania antybiotyków - argumentuje szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

- Począwszy od 15 listopada wprowadzamy tymczasowy zakaz wwozu żywca wieprzowego z Niemiec - powiedział dziennikarzom szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert.

Wyjaśnił, iż podczas inspekcji wyszło na jaw, że nie jest przestrzegany termin zaprzestania podawania antybiotyków wysyłanym zwierzętom. Według Dankwerta zasada niestosowania antybiotyków na 30 dni przed dostawami do Rosji nie jest przestrzegana, a służby weterynaryjne Niemiec nie są gotowe do zapewnienia stosownych gwarancji bezpieczeństwa.

Szef rosyjskich służb weterynaryjnych powiedział, że Rosji są potrzebne takie gwarancje i dopóki ich nie będzie, zakaz pozostanie w mocy.

Niemcy, jak pisze AFP, dostarczają każdego roku do 350 tys. sztuk świń do Rosji.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane