• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rosja ma zbić fortunę na... wodzie

Rosja ma zbić fortunę na... wodzie
Foto: TVN24 Foto: Rosja chce zarabiać na wodzie

- Za pięć lat woda mineralna będzie kolejnym narodowym surowcem strategicznym - zapowiada przewodniczący rosyjskiej Dumy, Boris Gryzłow. Polityk podpiera się opiniami naukowców, którzy prognozują, że w związku z efektem cieplarnianym wody będzie coraz mniej, a kosztować będzie krocie.

Federacja Rosyjska, która zarabia miliard dol. dziennie na handlu gazem ziemnym i ropą naftową wietrzy interes również w handlu wodą pitną.

- Rosja wkracza na nowe rynki. Wziąwszy pod uwagę krajowe zasoby wody, konieczny jest rozwój eksportu wody pitnej - mówił ma zjeździe partii Boris Gryzłow, prominentny rosyjski polityk i przewodniczący Dumy.

Miliardy w kranie

Możemy obejść się bez ropy i gazu, ale nigdy bez wody.

altajew o wodzie

- To nic śmiesznego! - zapewnia Wadim Altajew, wiceprezydent Unii Producentów Wody Butelkowanej. - Rosyjskie zasoby wody są równie wielkie, co złoża ropy i gazu ziemnego. Największe znajdują się na północy i południu kraju, w Oceanie Arktycznym i na Syberii - przekonuje w rozmowie z portalem bigness.ru. - Zresztą możemy obejść się bez ropy i gazu, ale nigdy bez wody - dodaje.

Światowi eksperci już biją na alarm: z uwagi na zmiany klimatu, wkrótce na całym świecie zaczną się niedobory wody pitnej. Zdaniem Altajewa, Północna Afryka i Bliski Wschód będą pierwszymi regionami, które zaczną sprowadzać rosyjską wodę. Potem dołączy do nich Europa Centralna.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane