• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rosja liczy wrogów. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Piątek w TVN24 Biznes i Świat Odtwórz: Piątek w TVN24 Biznes i Świat
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Norweski F-16 przechwytujący rosyjski bombowiec strategiczny | Video: Piątek w TVN24 Biznes i Świat

W piątek w TVN24 Biznes i Świat prześledzimy kierunki zagranicznych wojaży polskich posłów. Policzymy, ile te podróże kosztują podatników. Opowiemy także o tym, jak kraje Europy Północnej zacieśniają współpracę, aby przeciwdziałać wzrastającej aktywności militarnej Rosji.

Na naszej antenie pokażemy gdzie jeżdżą i jak ze służbowych wyjazdów rozliczają się posłowie. W Polsce nie milkną echa "afery madryckiej" z udziałem trzech posłów Prawa i Sprawiedliwości: Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego. Parlamentarzyści pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się samolotem tanich linii lotniczych.

Rosyjskie samoloty pod kontrolą

Osiem państw północnoeuropejskich uzgodniło w czwartek zacieśnienie współpracy, by przeciwdziałać nasileniu przez Rosję aktywności militarnej, w rezultacie której potroiła się w tym roku liczba dokonanych przez siły NATO przechwyceń rosyjskich samolotów. W zeszłym miesiącu NATO poinformowało, że w tym roku dokonano ponad 100 przechwyceń rosyjskich samolotów

Ministrowie obrony państw nordyckich, republik bałtyckich i Wielkiej Brytanii uzgodnili zwiększenie dzielenia się informacjami wywiadowczymi i rozszerzenie ponadgranicznych ćwiczeń sił powietrznych w regionie nordyckim. Wskazano, że kryzys ukraiński spowodował wzrost napięć w relacjach Wschód-Zachód.

Taniej w sklepach

Główny Urząd Statystyczny poinformował w czwartek, że w porównaniu z wrześniem ceny żywności w październiku były niższe o 0,2 proc. (wobec wzrostu o 0,1 proc. we wrześniu). Najbardziej potaniały owoce (o 2,2 proc.), cukier (o 1,5 proc.) i mięso (przeciętnie o 1 proc.), w tym mięso drobiowe (o 2,6 proc.), wieprzowe (o 1,8 proc.), wołowe (o 0,4 proc.), wędliny (o 0,2 proc.) - podał GUS.

Tańsza niż we wrześniu br. była także mąka (o 0,7 proc.), oleje i tłuszcze oraz makarony i produkty makaronowe (po 0,3 proc.), a także artykuły w grupie "mleko, sery i jaja" (przeciętnie o 0,2 proc.), w tym mleko (o 0,6 proc.) jogurty, śmietana, napoje i desery mleczne (o 0,4 proc.), sery i twarogi (o 0,1 proc.)".

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, czy deflacja przełoży się na nasz świąteczny koszyk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane