• rozwiń

Temat: Rosja

Rosja chce przejąć zagraniczne majątki. "To naruszenie prawa międzynarodowego"

Putin martwi się o firmy z UE? "Trudno wam będzie wrócić na nasz rynek" Odtwórz: Putin martwi się o firmy z UE? "Trudno wam będzie wrócić na nasz rynek"
Putin martwi się o firmy z UE? "Trudno wam będzie wrócić na nasz rynek" "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Zgoda rosyjskich sądów na konfiskatę majątków zagranicznych firm działających w Rosji byłaby pogwałceniem prawa międzynarodowego - tak Piotr Schramm z Kancelarii Gessel ocenia propozycję partii Jedna Rosja Władimira Putina.

Jak pisaliśmy, partia prezydenta Władimira Putina posiadająca większość w rosyjskim parlamencie wyszła z propozycją nowego prawa, zgodnie z którym sądy mogłyby konfiskować majątki zagranicznych firm działających w Rosji.

Co więcej, nowe prawo objęłoby nie tylko mienie zagranicznych spółek państwowych, ale także mienie dyplomatyczne. Projekt przewiduje też wypłatę odszkodowania osobie, której mienie zostało zajęte na Zachodzie (np. rosyjskim oligarchom w wyniku unijnych sankcji).

Łamanie prawa?

Zdaniem eksperta, Piotra Schramma z Kancelarii Gessel konfiskata zagranicznych majątków byłaby pogwałceniem prawa międzynarodowego. Przypomniał jednak, że to nie pierwszy raz, gdy Moskwa łamie ustalenia. - Choćby sprawa Chodorkowskiego pokazuje, w jaki sposób Rosja przestrzega umów międzynarodowych - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat prawnik.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane