• rozwiń

Rosja będzie konfiskować majątki zagranicznych firm? Jest projekt

Rosja będzie konfiskować zagraniczne majątki? Odtwórz: Rosja będzie konfiskować zagraniczne majątki?
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Projekt przewiduje konfiskaty majątków zagranicznych firm | Video: Rosja będzie konfiskować zagraniczne majątki?

Rosyjskie sądy mogą dostać zielone światło do przejęcia zagranicznych aktywów na terenie Rosji. Takie możliwości daje im projekt zmian w prawie, który ma być odpowiedzią na sankcje Zachodu. Propozycje zmian trafiły już do rosyjskiego parlamentu.

Jak pisze Reuters, złożony w środę w parlamencie projekt umożliwia też wypłatę odszkodowania osobie, której mienie zostało zajęte na Zachodzie.

Włosi przejęli majątek

Włoskie władze zajęły w tym tygodniu mienie o wartości ok. 30 mln euro, należące do spółek kontrolowanych przez Arkady Rotenberga, sojusznika Władimira Putina. Rotenberg znalazł się wśród osób objętych sankcjami USA i Unii Europejskiej.

Reuters podaje, że projekt pozwoli na przekazywanie odszkodowania rosyjskim obywatelom i otworzy drogę do zajmowania zagranicznych aktywów, nawet jeśli są chronione międzynarodowym immunitetem.

Zdaniem Borysa Niemcowa, krytyka Kremla, który w latach 90. był członkiem rosyjskiego rządy, krok ten ma chronić rosyjskich miliarderów i urzędników od wpływu sankcji.

Agencja podkreśla, że Rosja i Zachód są w najgorszym od dekad impasie w związku z kryzysem na Ukrainie. Wzajemnie strony też wprowadzały kilka tur represji - sankcje i zakaz importu żywności i produktów rolnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane