• rozwiń

Temat: Rosja

Rosatom zbuduje kolejne reaktory. W tym roku za 100 mld dolarów

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Rosyjska firma jądrowa Rosatom chce rozwinąć nowe projekty m.in. na Węgrzech, w Kazachstanie, Indiach i Iranie. - Portfolio zamówień powiększyło w tym roku się o blisko 100 mld dolarów- powiedział Siergiej Kirijenko, prezes firmy.

Blisko 100 mld dolarów są warte inwestycje, które ma zrealizować Rosatom, czyli rosyjski państwowy monopolista w przemyśle atomowym i dostarczyciel energii. Nowe elektrownie atomowe za sprawą Rosatomu mają powstać m.in. na Węgrzech, w Kazachstanie, Indiach i Iranie.

Nowe zamówienia

- Jesteśmy na dobrej drodze, aby zwiększyć w tym roku nasz portfel zamówień do 98 mld dolarów, a może nawet 100 mld dolarów - powiedział Siergiej Kirijenko, prezes Rosatomu.

Rosyjski gigant zdobył już kontrakt na budowę nowego obiektu na Węgrzech. Zgodził się też na budowę reaktorów w Indiach i w Kazachstanie. Wszystkie te inwestycje mają być ruszyć jeszcze w tym roku. Spółka chce też zbudować kolejne reaktory w Iranie, gdzie już w 2011 roku była odpowiedzialna za budowę reaktora.

Ciągły rozwój

Spółka zakłada, że do 2030 roku otrzyma zamówienia na kolejne 80 reaktorów atomowych na całym świecie. W ubiegłym roku Rosatom zwiększył swój portfel zagranicznych zamówień o 60 proc. Inwestycje są warte około 66 mld dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane