• rozwiń

Ropa znowu drożeje

Ropa znowu drożeje
Foto: TVN24 Foto: Na rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na ropę naftową

Po trzydniowych spadkach, gdy baryłka ropy w USA kosztowała wczoraj już poniżej 130 dolarów, ropa znowu zaczyna drożeć. W handlu w Azji rano naszego czasu ceny ropy skoczyły znów ponad 130 dolarów za baryłkę.

Rekordowymi cenami ropy, przekraczającymi już 147 dolarów za baryłkę zachwiały obawy o popyt na ten surowiec. Prognozy światowego zużycia ropy obniżył OPEC. Wzrosły zapasy w USA, a wczorajsze dane z Chin pokazały, że tamtejsza gospodarka zwalnia tempo rozwoju.

Może wzrosnąć

Tymczasem jednak zamieszanie w Nigerii mogą mieć wpływ na dzisiejszą sytuację na rynku ropy. Doszło tam bowiem do eksplozji, która zniszczyła rurociąg naftowy. Nigeryjske wojsko nie wie na razie, jak bardzo.

Zamknięto z tego powodu rurociąg transportujący 47.000 baryłek ropy dziennie. Zredukowało to znacznie wydobycie ropy, a destabilizacja z powodu ataków w Nigerii powoduje zwiększenie kosztów wydobycia ropy.

mma ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane