• rozwiń

Ropa znów drożeje

Ropa znów drożeje
Foto: TVN24 Foto: Ropa to "najgorętszy" surowiec ostatnich miesięcy

Baryłka lekkiej ropy WTI w dostawach na styczeń na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała we wtorek rano w handlu elektronicznym o 67 centów, czyli 0,8 proc., do 89,98 dol. W centrum uwagi inwestorów nadal pozostaje środowe posiedzenie OPEC i decyzja, jaka tam zapadnie.

Brent w dostawach na styczeń na ICE Futures w Londynie zdrożała zaś we wtorek o 65 centów, czyli 0,7 proc., do 90,45 dol/b.

W środę Departament Energii USA poda dane o zapasach ropy w USA w minionym tygodniu. Analitycy spodziewają się spadku zapasów tego surowca o 0,9 mln baryłek, spadku destylatów o 0,15 mln baryłek i wzrostu rezerw benzyny o 1,2 mln baryłek.

Co zrobi OPEC?

W poniedziałek przedstawiciel libijskiego resortu ropy ocenił, że rynki ropy są dobrze zaopatrzone w ten surowiec i nie ma teraz potrzeby podwyższania produkcji przez OPEC.

Większość analityków nie spodziewa się, aby w środę w Abu Dhabi ministrowie ropy zdecydowali o zwiększeniu produkcji tego surowca.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane