• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ropa Kulczyka nie podbiła parkietu

Ropa Kulczyka nie podbiła parkietu
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: KOV na giełdzie

Kulczyk Oil Ventures zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie udało mu się przebić w spadkowej sesji i kurs jednej akcji spadł na otwarciu o 6,35 proc. do 1,77 zł. W trakcie następnej godziny próbowała odrabiać straty, jednak z miernym skutkiem.

Mimo słabego debiutu atmosfera na GPW była dość luźna.

- Jest to dzisiaj dla mnie szczególny dzień, bo znaleźć swoje nazwisko wśród największych i najlepszych inwestorów w Polsce to nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie - mówił na inauguracji notowań Jan Kulczyk, szef rady nadzorczej KOV. Podziękował inwestorom za zaufanie i podkreślił, że zrobi wszystko, aby go nie zawieść.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski serdecznie powitał KOV na parkiecie.
- Panie prezesie, panie przewodniczący, drogi Janie. Cieszę się w imieniu giełdy, że ty - ikona polskiego, nowoczesnego kapitalizmu znalazłeś się na parkiecie warszawskiej giełdy. Można powiedzieć: wreszcie - powiedział Sobolewski. Zażartował, że życzy Janowi Kulczykowi, aby następna część filmu "Wall Street" Oliviera Stona była właśnie o nim.

Kulczyk w ropie

KOV to kanadyjska spółka z Grupy Kulczyk Investments działająca w branży poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu. Główne aktywa Kulczyk Oil Ventures zlokalizowane są na terytorium Brunei oraz Syrii. Jest to kolejna spółka zagraniczna notowana na warszawskiej giełdzie, ósmy debiutant na głównym rynku w tym roku i 381. spółką notowaną na GPW.

Firma otrzymała w styczniu tego roku zgodę od Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie 70 proc. udziałów spółki KUB-Gas, zajmującej się poszukiwaniem ropy i gazu na Ukrainie. Transakcja zakupu KUB-Gasu ma zostać sfinalizowana wkrótce po wprowadzeniu akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

mkg/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane