• rozwiń

Rompuy: Nie grozi nam nowa recesja

Ani w strefie euro, ani na skalę globalną nie grozi nam nowa recesja - oznajmił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy podczas wizyty w Oslo.

Niemcy i Francja opowiedziały się we wtorek za utworzeniem "faktycznego rządu gospodarczego" w strefie euro. Na czele miałby stanąć Van Rompuy. Przewodniczący RE powiedział w czwartek w Oslo, że w pewnym sensie "już wykonuje tę robotę", ale należy zaczekać do następnego szczytu strefy, aby sformalizować tę rolę, którą do pewnego stopnia musi już spełniać.

- Nie ma perspektyw ujemnego wzrostu gospodarczego. Wzrost może być osłabiony, wolniejszy niż oczekiwaliśmy (...), ale nie przewidujemy recesji [w strefie euro - red.] - powiedział dziennikarzom Van Rompuy.

Słowa te padły, gdy w Europie na giełdach notowano dramatyczne spadki, spowodowane opublikowaniem w czwartek po południu niekorzystnych danych na temat amerykańskiej gospodarki.

jak\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane