• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rolnicy ruszają po pieniądze

Rolnicy ruszają po pieniądze
Foto: TVN24 Foto: Na złożenie wniosku są dwa miesiące

Od soboty rolnicy będą mogli składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Dokumenty będą przyjmowały biura powiatowe Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Paweł Wojcieszak z biura prasowego Agencji tłumaczy, że przyjmowanie wniosków pełną parą ruszy w poniedziałek, ale ponieważ ustawowy termin ich składania rozpoczyna się w sobotę - osoby chętne będą miały taką możliwość. W tym celu w województwach: małopolskim, kujawsko-pomorskim i podkarpackim biura Agencji będą otwarte. W pozostałych regionach od jutra wnioski będzie można wysłać pocztą.

O dopłaty może ubiegać się każdy rolnik, który posiada przynajmniej hektar ziemi. Wysokość płatności jest uzależniona między innymi od rodzaju ziemi i uprawy. Wnioski - jak zapewnia Paweł Wojcieszak - zostały już rolnikom dostarczone. Odpowiednie formularze można również pobrać ze strony internetowej AMiRR lub otrzymać w jej biurach powiatowych. Termin składania wniosków mija 15 maja.

Dopłaty bezpośrednie to subwencjie udzielane rolnikom w UE w ramach Wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej. Co roku stanowią one prawie połowę budżetu Wspólnoty.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane