• rozwiń

Rolnicy! Czas na dopłaty!

Rolnicy! Czas na dopłaty!
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Ostatni dzień na składania wniosków

W czwartek mija termin składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich dla rolników. Na rolników czeka pula ponad 9 miliardów złotych, więc i chętnych nie brakuje. Do tej pory wnioski złożyło ponad milion osób.

Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa będą w czwartek czynne do ostatniego klienta. Ci, którzy zdecydują się złożyć wniosek po terminie muszą liczyć się ze stratą części dofinansowania.
- Wnioski będzie można jeszcze składać do 9 czerwca. Należy jednak pamiętać, że kwota należnych płatności będzie wtedy pomniejszana o 1 proc. za każdy dzień roboczy spóźnienia - mówiła w TVN CNBC Biznes Renata Mantur, dyrektor departamentu płatności bezpośrednich ARMiR. - W tym roku rolnik otrzyma średnio na hektar około 650 złotych. Natomiast rolnicy, którzy mają położone grunty na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania, otrzymają około 850 zł na hektar - dodała.

Pierwsze pieniądze dopiero zimą

Pierwsze pieniądze trafią do rolników w grudniu, natomiast Agencja zapowiada, że będzie się starała przyspieszyć okres przekazywania dopłat. Do końca marca przyszłego roku około 90 procent rolników powinno otrzymać dopłaty.

Co zrobić z dopłatami? - Zainwestować - podpowiadał w TVN CNBC Biznes Bogdan Klepacki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. - Najlepiej jest inwestować w usługi oraz drobne przetwórstwo - dodał. Klepacki zaznaczył, że strumień pieniędzy z Unii i z budżetu jest dość znaczny.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane