• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Rolls-Royce współpracuje z KGHM

Rolls-Royce współpracuje z KGHM
Foto: TVN24 Foto: KGHM zyska prestiżowego partnera

KGHM Ecoren będzie współpracować z Rolls-Roycem. Firmy podpisały pięcioletni kontrakt na dostawę renu - pierwiastka chemicznego stosowanego przy produkcji superstopów używanych w przemyśle lotniczym.

Pierwsze dostawy trafią do Rolls-Royce’a już w styczniu 2008 r., a wartość umowy szacuje się na ok. 100 mln USD.

Kontrakt dotyczy dostaw dla firmy Rolls-Royce produkowanego przez KGHM Ecoren nadrenianu amonu. Polska firma ma przede wszystkim zapewnić "strategiczne dostawy renu" dla prowadzonej przez firmę Rolls-Royce produkcji silników. W kontrakcie przewidziano możliwość przedłużenia współpracy o kolejne pięć lat.

Prestiżowy partner
- Umowa jest dla spółki bardzo ważna głównie dlatego, że gwarantuje zbyt na dużą część produkcji - podkreślił prezes KGHM Ecoren Mariusz Bober. - Ponadto, tak prestiżowy odbiorca, jak Rolls-Royce jest dla nas certyfikatem jakości, co jest o tyle ważniejsze, że produkcja renu przebiega według bardzo ścisłych reżimów technologicznych - dodał Bober.

Ren to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych. Dzięki swoim właściwościom, jak np. bardzo wysoka temperatura topnienia (3.180 stopni C) i wrzenia (ponad 5.600 stopni C) oraz twardość i odporność na ścieranie, nadaje się do stosowania w superstopach.

Nie tylko samochody...
Dostarczony przez lubińską spółkę produkt stosowany ma być przez Rolls-Royce'a przede wszystkim w produkcji łopatek silników odrzutowych. Firma jest drugim co do wielkości producentem silników lotniczych na świecie. Silniki marki RR stosowane są m.in. w pasażerskich Boeingach 787, najnowszych Airbusach A380, a także w amerykańskich wojskowych Lockheedach F-35. Koncern produkuje także jednostki napędowe do statków, w tym również do łodzi podwodnych.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane