• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Rok debiutów na warszawskim parkiecie

Rok debiutów na warszawskim parkiecie
Foto: TVN24 Foto: Rok debiutantów na warszawskim parkiecie

Na warszawskim parkiecie zadebiutowały dziś dwie spółki. Tym samym liczba tegorocznych debiutantów wzrosła do 63. Do tej pory najwięcej debiutów w jednym roku odnotowano 10 lat temu, kiedy na warszawski parkiet weszły w sumie 62 nowe spółki.

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka Integer.pl. Na otwarciu notowań inwestorzy płacili za prawa do akcji 14,60 zł. W ofercie publicznej inwestorzy płacili 13,50 zł za akcję. W ofercie publicznej emitent sprzedawał 1,55 mln akcji serii E, z czego transza instytucjonalna obejmowała 1,175 mln akcji, a transza otwarta 375 tys. akcji. Stopa redukcji w transzy otwartej wyniosła 83,71 proc., a dla pozostałych osób 91,85 proc.

Integer.pl to właściciel firmy świadczącej usługi pocztowe - InPost, niezależnego ogólnopolskiego operatora pocztowego. Działalność na rynku umożliwiła mu częściowa liberalizacja usług pocztowych, dzięki czemu poza obszarem zastrzeżonym dla Poczty Polskiej znalazły się przesyłki ważące powyżej 50 gramów.

Ze środków z emisji 6,55 mln zł Integer planuje przeznaczyć na dofinansowanie spółki InPost. Pieniądze te posłużą na uruchomienie 300 punktów obsługi klienta, uruchomienie własnych oddziałów w 15 największych polskich miastach, otwarcie 50 nowych oddziałów agencyjnych InPost w mniejszych miejscowościach, zakup licencji i wdrożenie systemu informatycznego oraz utworzenie dwóch nowych sortowni InPost w Katowicach i w Bydgoszczy.

Kolejne 3 mln zł trafi do spółki Integer Sp. z o.o. i wykorzystane zostanie m.in. na dostosowanie wyposażenia punktów obsługi klienta do świadczenia podstawowych usług finansowych powiązanych z usługami pocztowymi.

Zagraniczna spółka na parkiecie

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała też spółka ASBIS Enterprises PLC. Na otwarciu notowań za prawa do akcji spółki inwestorzy płacili 6,92 zł. W ofercie publicznej cena emisyjna wynosiła 6,50 zł. ASBIS to ósma zagraniczna spółka debiutująca w tym roku na warszawskiej giełdzie. Emitent oferował 7,5 mln akcji nowej emisji. Z tego 492 tys 469 akcji zostało przydzielonych w ramach transzy indywidualnej, a 7 mln 7531 akcji zostało przydzielonych w ramach transzy instytucjonalnej.

Spółka jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Firma dostarcza serwerów, komputerów stacjonarnych i laptopów dla podmiotów zajmujących się montażem sprzętu, integratorów systemów i sprzedawców detalicznych. Za pośrednictwem swojej sieci dystrybucyjnej Grupa dostarcza produkty do krajów, w których prowadzi bezpośrednio działalność operacyjną, a także do klientów łącznie w ok. 70 krajach. W roku 2006 ponad 80 proc. przychodów Grupy pochodziło z krajów byłego Związku Radzieckiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Kolejny debiut na małym parkiecie
Na NewConnect, alternatywnym rynku warszawskiej giełdy, zadebiutowała spółka Divicom. Na otwarciu notowań inwestorzy płacili 6 zł za akcję. Cena emisyjna akcji serii C wynosiła 3 zł za walor. Divicom to 13. spółka debiutująca na NewConnect od uruchomienia tego rynku w sierpniu tego roku.

Spółka prowadzi sieć sklepów komputerowych pod marką DIVICOM w systemie partnerskim. We wrześniu nadzwyczajne walne zgromadzenie emitenta podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii C w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz wprowadzenia akcji serii A, serii B i serii C do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez GPW.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane