• rozwiń
  • WIG20 2340.46 +0.82%
  • WIG30 2677.90 +0.82%
  • WIG 60756.92 +0.94%
  • sWIG80 11883.16 +0.14%
  • mWIG40 4037.85 +0.54%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:32

Dostosuj

Roczna pensja na pożegnanie

Roczna pensja na pożegnanie
Foto: TVN24 Foto: Takata była jedną z pierwszych firm w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Roczna pensja dla większości zatrudnionych - to uzgodnienie związków zawodowych z zarządem firmy Takata-Petri. Producent kierownic do samochodów likwiduje fabrykę w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Negocjacje trwały dwa tygodnie. Ponad połowa z zatrudnionych dostanie 13-krotność swoich dotychczasowych zarobków. Wypłaty odpraw i odszkodowań obejmą 566 zatrudnionych w firmie osób, a cała operacja potrwa co najmniej do końca września.

Dopiero po podpisaniu porozumienia ze związkami zawodowymi została wszczęta procedura wręczania wypowiedzeń i naliczania wysokości wypłat. - Negocjacje były trudne, ale jesteśmy zadowoleni z ich efektu - podkreśla w wypowiedzi dla Polskiego radia Wrocław szef zakładowej Solidarności Janusz Kowalski.

Takata-Petri Parts to międzynarodowy koncern, produkujący systemy bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyposażenia samochodów. Grupa posiada zakłady produkcyjne głównie w Niemczech, Polsce, Republice Czeskieji, Rumunii. Polski zakład produkujący są kierownice do samochodów był jedną z pierwszych fabryk, jakie zaczęły funkcjonować na terenie wałbrzyskiej strefy.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane