• rozwiń

Roczna pensja na pożegnanie

Roczna pensja na pożegnanie
Foto: TVN24 Foto: Takata była jedną z pierwszych firm w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Roczna pensja dla większości zatrudnionych - to uzgodnienie związków zawodowych z zarządem firmy Takata-Petri. Producent kierownic do samochodów likwiduje fabrykę w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Negocjacje trwały dwa tygodnie. Ponad połowa z zatrudnionych dostanie 13-krotność swoich dotychczasowych zarobków. Wypłaty odpraw i odszkodowań obejmą 566 zatrudnionych w firmie osób, a cała operacja potrwa co najmniej do końca września.

Dopiero po podpisaniu porozumienia ze związkami zawodowymi została wszczęta procedura wręczania wypowiedzeń i naliczania wysokości wypłat. - Negocjacje były trudne, ale jesteśmy zadowoleni z ich efektu - podkreśla w wypowiedzi dla Polskiego radia Wrocław szef zakładowej Solidarności Janusz Kowalski.

Takata-Petri Parts to międzynarodowy koncern, produkujący systemy bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyposażenia samochodów. Grupa posiada zakłady produkcyjne głównie w Niemczech, Polsce, Republice Czeskieji, Rumunii. Polski zakład produkujący są kierownice do samochodów był jedną z pierwszych fabryk, jakie zaczęły funkcjonować na terenie wałbrzyskiej strefy.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane