• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Robili sobie jaja z Kurnika

Robili sobie jaja z Kurnika
Foto: TVN24.pl Foto: Kurnik.pl na internetowej aukcji

W portalu aukcyjnym Allegro.pl skończyła się licytacja największego w Polsce serwisu z grami online Kurnik.pl. W kilkanaście godzin jego cena osiągnęła 900 mln zł. Aukcję zamknięto, bo - jak napisał sprzedający - "licytujący robili sobie jaja".

Marek Futrega, twórca i właściciel serwisu Kurnik.pl, szuka inwestora po tym, jak ze współpracy z nim wycofał się portal o2.pl. Jak podał wczoraj ”Puls Biznesu”, wyceny Kurnik.pl przekraczają 10 mln zł.

Czy aukcja na Allegro rzeczywiście jest próbą sprzedania serwisu? Nie wiadomo. Co prawda w opisie aukcji można przeczytać, że ”to nie jest żart”, ale Fabian Adaszewski, specjalista ds. PR w Grupie Allegro, nie potrafił wczoraj odpowiedzieć na pytanie, czy aukcja jest wystawiona przez właściciela Kurnika. To jednak niewykluczone, bo link do niej pojawił się na stronie Kurnik.pl. - pisał Presserwis.

Aukcja w kilka godzin od rozpoczęcia wymknęła się spod kontroli. W środę rano najwyższa oferta zakupu wynosiła już 900 mln zł. Aukcja miała się skończyć w piątek o godz. 14.04. Gdyby do tej pory nikt nie przebił najwyższej oferty, ten, kto ją złożył musiałby wyłożyć całą kwotę. Zgodnie z prawem, wygrana licytacja na Allegro jest bowiem równoznaczna z zawarciem umowy kupna sprzedaży.

Z ratunkiem licytującym przyszedł jednak sam sprzedający. Parę minut przed godziną 11 wszystkie oferty kupna zostały odwołane - jak podał sprzedający - z powodu "robienia sobie jaj" przez potencjalnych nabywców. Aukcja tym samym została zakończona.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane