• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

RMF pozwało Radio ZET

RMF pozwało Radio ZET
Foto: TVN24 Foto: Dwaj rywale spotkają się w sądzie

RMF FM złożyło w środę pozew w Sądzie Okręgowym w Krakowie przeciwko Radiu Zet. Stacja, chce, aby jego największy konkurent przestał nadawać konkurs dla słuchaczy Wielka Kumulacja. Według RMF jest to kopia jej pomysłu.

- Cieszę się, że nasza praca tak podoba się na Żurawiej (siedziba Radia Zet - red), ale mniej jestem zadowolony z tego, że niektórzy słuchacze mogą nie wiedzieć, czy kupują oryginalne dżinsy, czy też podróbkę – komentuje Tadeusz Sołtys, prezes RMF FM, cytowany w komunikacie prasowym.

Kto zaczął kumulować?

Dlatego kierowana przez niego rozgłośnia wystąpiła o nakazanie Radiu Zet zaniechania wszelkich działań polegających na kopiowaniu działań i pomysłów RMF-u z zakresu koncepcji programowej i promocyjnej. RMF FM wnioskuje także o nakazanie wyemitowania na antenie obu rozgłośni specjalnego wyjaśnienia oraz o zasądzenie pół miliona złotych na rzecz Fundacji Kultury.

Radio Zet wydało oświadczenie, w którym napisało, że zarzuty RMF FM uważa za "bezzasadne, a wręcz absurdalne" i że "dalsze kroki na rzecz ochrony swych praw" będzie podejmować na drodze sądowej.

Konkurs o nazwie "Wielka Kumulacja" emitowany jest na antenie RMF FM od połowy stycznia br. Podobnie swoje konkursy promuje Zetka, która tłumaczy, że to ona jest prekursorem w dziedzinie esemesowych loterii na ogólnopolskim rynku radiowym i że od co najmniej 2005 roku używa określenia Wielka Kumulacja, jako określenia skumulowanych wygranych w loteriach, bez względu na nazwę prowadzonego konkursu.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane