• rozwiń
  • WIG20 2160.11 -0.63%
  • WIG30 2450.45 -0.55%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:11

Dostosuj

Temat: Boeing 787 Dreamliner

Ria Novosti: sankcje nie szkodzą ani Boeingowi w Rosji, ani naszym bankom

Ria Novosti: sankcje nie szkodzą ani Boeingowi w Rosji, ani naszym bankom
Foto: sxc.hu Foto: Boeing nie odczuwa sankcji nałożonych na Rosję

Boeing nie odczuwa sankcji nałożonych na Rosję. Firma funkcjonuje normalnie - poinformował przedstawiciel amerykańskiej firmy prokremlowską agencję informacyjną Ria Novosti. Także rosyjski sektor bankowy ma mieć się dobrze.

Ria Novosti informuje, że osoba reprezentująca firmę powiedziała agencji, że Boeing po kilku miesiącach działalności nie odczuł żadnych negatywnych skutków w związku z sankcjami. Nic nie zapowiada, żeby wycofał się rosyjskiego rynku. Firma potwierdza, że nie zamierza przerywać działalności na terenie Rosji. Ma na to wpływ między innymi umowa o współpracy podpisana z rosyjskim producentem tytanu VSMPO-AVISMA Corporation do 2022 roku.

Sektor bankowy też nie odczuwa sankcji

Sankcji również ma nie odczuwać sektor bankowy. Jak poinformował Rosyjski Bank Centralny, sankcje miały niekorzystny wpływ na niektóre działania operacyjne banków, jednak nie podważyły ich silnej finansowej pozycji.

W lipcu Sbierbank, VTB, Gazprombank, Vnesheconombank i Rosselkhozbank zostały wyłączone z pozyskiwania pieniędzy na rynkach finansowych UE. Sankcje wobec rosyjskich banków zastosowały również Australia, Kanada, Szwajcaria i Japonia.

Sankcje na Rosję zostały nałożone w wyniku zaangażowania tego kraju w konflikcie na Ukrainie. Były to sankcje wymierzone w sektor bankowy, obronny, energii, a także na niektóre osoby powiązane z prezydentem Rosji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane