• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Resort skarbu upomina się o oświadczenia lustracyjne

Resort skarbu upomina się o oświadczenia lustracyjne
Foto: TVN24 Foto: W spółkach Skarbu Państwa lustracja po raz drugi

Członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek z większościowym udziałem Skarbu Państwa ponownie muszą złożyć oświadczenia lustracyjne. Inaczej stracą swoje stanowiska - pisze "Parkiet"

Ministerstwo Skarbu Państwa już po raz drugi rozpoczyna wysyłanie zawiadomień do szefów państwowych firm o konieczności złożenia oświadczenia lustracyjnego. Trybunał Konstytucyjny zakwestionował w swoim wyroku wzór dokumentu stosowany w kwietniu tego roku. Na nowym formularzu nie ma zapisu o "tajnej i świadomej" kooperacji.
Resort przypomina, że "niezłożenie w terminie trzech miesięcy od dnia doręczenia powiadomienia oświadczenia lustracyjnego stanowi obligatoryjną przesłankę pozbawienia pełnionej funkcji publicznej". Wkrótce stosowne zawiadomienia otrzyma ponad pięć tysięcy osób zasiadających w radach nadzorczych państwowych spółek oraz członkowie zarządów. O obowiązku lustracyjnym muszą pamiętać także urzędnicy w NBP, KNF oraz szefowie spółek uznanych za istotne dla bezpieczeństwa państwa (m.in. KGHM, Orlen i Telekomunikacja Polska).

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane