• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Resort skarbu już bez wiceministrów

Resort skarbu już bez wiceministrów
Foto: TVN24 Foto: Resort skarbu "szczuplejszy" o dwóch wiceministrów

Premier Jarosław Kaczyński przyjął dymisje wiceministrów skarbu: Pawła Szałamachy i Pawła Piotrowskiego.

Ekspert ds. PZU

Paweł Szałamacha nadzorował m.in. sprawę PZU i sporu z mniejszościowym inwestorem w tej spółce - holenderskim Eureko. W jego kompetencjach były też: bankowość, instytucje rynku finansowego i kapitałowego, firmy ubezpieczeniowe, fundacje, gry losowe i zakłady wzajemne, przemysł koksowniczy, prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przemysł gazowy, naftowy, petrochemiczny, chemia ciężka, przemysł chemiczny i tworzyw sztucznych, przemysł maszynowy, wydobywczy i kopalin (w tym kopalnie surowców skalnych, siarki i soli), hutnictwo, wydawnictwa i poligrafia, a także przemysł metalowy, obronny i telekomunikacja.

Szałamacha został powołany na stanowisko wiceministra skarbu w grudniu 2005 roku. Do ministerstwa przyszedł z Instytutu Sobieskiego.

Cukier, mięso i uzdrowiska

Paweł Piotrowski nadzorował takie kwestie jak: hodowla zwierząt i uprawa roślin, uzdrowiska, przemysł cukrowniczy, przedsiębiorstwa i jednostki otoczenia rolnictwa, przemysł spirytusowy, przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego, przemysł mięsny i przetwórstwa mięsnego, przemysł drzewny i papierniczy, przemysł muzyczny, elektroniczny i elektrotechniczny, komunikacja lotnicza i przemysł lotniczy, przedsiębiorstwa i centrale handlu zagranicznego, przedsiębiorstwa handlowe m.in. RUCH S.A., przedsiębiorstwa turystyczne, jednostki usługowe, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz agencje przedsiębiorczości.

Piotrowski został wiceministrem skarbu w styczniu 2006 roku.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane