• rozwiń
  • WIG20 2184.42 -1.03%
  • WIG30 2480.63 -1.15%
  • WIG 57808.06 -1.09%
  • sWIG80 11600.77 -0.08%
  • mWIG40 3739.52 -1.84%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:46

Dostosuj

Resort rolnictwa broni polskich jabłek: dotarły do Azji w dobrym stanie

Resort rolnictwa broni polskich jabłek: dotarły do Azji w dobrym stanie
Foto: shutterstock.com Foto: Rośnie zainteresowanie singapurskich importerów polskimi jabłkami

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, po rozmowie telefonicznej z ambasadorem RP w Singapurze Zenonem Kosiniak – Kamyszem, dementuje wcześniejsze doniesienia o nieprawidłowościach w dostawie polskich jabłek na rynek singapurski.

Firma Hupco Pte. Ltd – importer, który zamówił dwie pierwsze dostawy, nie zgłasza zastrzeżeń co do jakości towaru i sposobu transportu. Jabłka można już kupić w niektórych sklepach. A na piątek 28 listopada, w największej sieci singapurskich marketów NTUC Fair Price, importer zaplanował akcję promocyjną inaugurująca wejście polskich jabłek na ten rynek.

Jabłka niezgody

Ambasador Zenon Kosiniak – Kamysz poinformował również, że rośnie zainteresowanie singapurskich importerów nie tylko polskimi jabłkami, ale także innymi owocami i warzywami, w tym marchwi, porów i ziemniaków.

Minister Sawicki informuje również, że z wymiany korespondencji Głównego Lekarza Weterynarii z japońskimi służbami inspekcji weterynaryjnej wynika, że transport polskiej wołowiny do Japonii nie budzi zastrzeżeń tamtejszych służb, a ewentualne nieścisłości zostały wyjaśnione.

Wczoraj wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk poinformował, że partie polskich jabłek wyeksportowanych do Singapuru oraz Indii dotarły na miejsce zepsute. A minister gospodarki skrytykował polskich przedsiębiorców. - Nie rozumiemy, że na rynkach liderów trzeba mieć światową jakość. Zupełnie inną niż na rynku rosyjskim i wyższą nawet od tej na rynku niemieckim - podkreślił wicepremier Janusz Piechociński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane