• rozwiń
  • WIG20 2183.83 -1.06%
  • WIG30 2478.87 -1.22%
  • WIG 57753.81 -1.19%
  • sWIG80 11594.96 -0.13%
  • mWIG40 3738.10 -1.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:51

Dostosuj

Renault ramię w ramię z Daimlerem?

Renault ramię w ramię z Daimlerem?
Foto: sxc.hu Foto: Będzie mariaż motoryzacyjnych gigantów?

Francuskie Renault łączy siły z niemieckim Daimlerem - donosi "Financial Times". Firmy planują wymianę pakietów swoich akcji i podjęcie długoterminowej współpracy. Według gazety chodzi o produkcję małych samochodów i lekkich ciężarówek.

O tym, że Renault i Daimler chcą wspólnie pracować nad stworzeniem małego auta, mówiło się już w grudniu 2009 r. Teraz firmy mają pójść krok dalej.

"Financial Times" donosi, że firmy miałyby wymienić się pakietami akcji. Zdaniem informatora gazety w grę wchodzą pakiety nie większe niż 10 proc. udziałów. Renault już od 11 lat współpracuje z japońskim Nissanem, ale zarząd tej francuskiej firmy od dawna zastanawiał się nad trzecim partnerem.

Jak podaje gazeta, ewentualna współpraca Renault i Daimlera wpisywałby się w obecne tendencje na rynku motoryzacji. Coraz więcej firm łączy siły, by dzielić koszty i osiągać korzyści skali.

Gazeta podkreśla, że Daimler, który nie ma dobrych doświadczeń z współpracy z innymi koncernami (niedawno rozpadł się mariaż firmy z amerykańskim Chryslerem), jest nieco sceptyczny wobec pomysłu wymiany akcji z Renault, ale na gwałt potrzebuje partnera do produkcji małych samochodów.

Zarówno Renault, jak i Daimler nie komentują doniesień "Financial Times".

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane