• rozwiń

Remont Okęcia przełożony

Remont Okęcia przełożony
Foto: TVN24 Foto: Prace na lotnisku odbędą się w innych terminach

Władze warszawskiego lotniska na Okęciu zmieniły termin jesiennego remontu. W związku z nim lotnisko będzie zamknięte przez pierwszy weekend września oraz kolejne dwie soboty tego miesiąca. Wcześniej planowano, że będą to cztery soboty września.

Dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Michał Marzec poinformował w czwartek, że w tym czasie przeprowadzony zostanie remont tzw. krzyżówki dwóch dróg startowych lotniska.

W związku z tym samoloty nie będą mogły tam ani lądować, ani stamtąd startować. - Terminy przebudowy skrzyżowania są kompromisem pomiędzy pierwotnym planem zakładanym przez lotnisko, a zgłaszaną nam propozycją linii lotniczych i touroperatorów - powiedział Marzec.

Planowany remont wzbudził wiele kontrowersji. Operatorzy zarzucali władzom lotniska, że prace zaplanowano na końcówkę letniego sezonu turystycznego spowodują lotniczy paraliż. Z kolei władze lotnicka odpowiadały, że opóźnienie remontu nie jest możliwe, bo w jesiennych miesiącach pogoda może nie pozwolić na przeprowadzenie prac.

mkg/sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane