• rozwiń

Temat: Ukraina w kryzysie

Relacja z Kijowa na żywo w TVN24 Biznes i Świat

Bogdan Klich o sytuacji na Ukrainie Odtwórz: Bogdan Klich o sytuacji na Ukrainie
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Europoseł Paweł Kowal o roli wojska podczas wydarzeń na Ukrainie | Video: Bogdan Klich o sytuacji na Ukrainie

TVN24 Biznes i Świat cały czas na żywo relacjonuje wydarzenia z ogarniętej zamieszkami Ukrainy. Najnowsze doniesienia komentują eksperci w studio.

W TVN24 Biznes i Świat na żywo relacjonujemy sytuację na Ukrainie. Trwa program specjalny, w którym nasi reporterzy sprawdzają, co dzieje się na ulicach ogarniętego zamieszkami Kijowa, a zaproszeni do studia eksperci na bieżąco komentują i analizują te wydarzenia.

Na antenie TVN24 BiŚ sytuację dotąd analizowali m.in. Janusz Onyszkiewicz, Bogdan Klich oraz Adam Eberhardt. A gośćmi TVN24 był Aleksander Kwaśniewski i Donald Tusk. Były prezydent był gościem programu "Fakty po Faktach", a premier Donald Tusk odpowiadał na pytania Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i".

W magazynie "Świat" o Ukrainie opowiadał Jacek Mojkowski z Tygodnika Forum. Sytuację na Ukrainie komentował także Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców  w Polsce. Wydarzenia za wschodnią granicą analizował też prof. Marek Figura z Instytutu Wschodniego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. A o 21:30  gościem TVN24 Biznes i Świat był Piotr Wawrzyk z Katedry Europeistyki.

W programie "24 godziny" - od 22:00 - najnowsze wydarzenia z Ukrainy oceniał Maciej Wierzyński, komentator TVN24 Biznes i Świat. Następnie widzowie mogli zobaczyć relację na żywo Marcina Wrony z Waszyngtonu oraz Macieja Sokołowskiego z Brukseli. O godz. 22:20 Evgeniya Rudenko, była korespondentka BBC w Kijowie analizowała bieżące wydarzenia na Ukrainie. O 22:25 widzowie mogli zobaczyć relację Pawła Łukasika z Soczi, a już o 22:30 w studio TVN24 BiŚ gościła Agata Wierzbowska-Miazga z Ośrodka Studiów Wschodnich. Zaś o godz. 22:40 sytuację na Ukrainie  komentowała dr hab. Marta Koval-Wilczyńska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Gorący Kijów

W starciach opozycji z siłami rządowymi w Kijowie zginęło już 30 osób, tysiąc zostało rannych. Nocne rozmowy prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z przedstawicielami opozycji nie przyniosły rezultatu. W telewizyjnym orędziu prezydent Janukowycz zarzucił opozycji  próbę przejęcia władzy. Dodał, że jest jednak  jeszcze możliwość dialogu.

Na Majdanie w Kijowie całą noc płonęła ściana ognia oddzielająca demonstrantów od państwowych służb bezpieczeństwa

W Kijowie zamknięto szkoły i przedszkola, nie kursuje metro. Władze ograniczyły wjazd samochodów do miasta. Niespokojnie jest także w innych miastach Ukrainy: w Iwano-Frankowsku, Tarnopolu i we Lwowie demonstranci zajęli siedziby służby bezpieczeństwa i komisariaty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane