• rozwiń

Rekordowo słaby funt

Rekordowo słaby funt
Foto: sxc.hu Foto: Rekordowo słaby funt

Z powodu złych informacji ekonomicznych, w tym tych pochodzących z krajowego rynku nieruchomości, brytyjski funt, we wtorek na rynku międzybankowym w Londynie, osłabił się wobec euro do rekordowo niskiego poziomu.

Z danych Royal Institution of Chartered Surveyors wynika, że agenci z rynku nieruchomości sprzedali w kwartale kończącym się w październiku najmniej domów od co najmniej 1978 r. Taylor Wimpey Plc podał zaś, że zamówienia na domy w Wielkiej Brytanii spadły rok do roku o 40 proc.

British Retail Consortium podało tymczasem, że sprzedaż detaliczna spadła w październiku o 2,2 proc. To pierwszy spadek tego wskaźnika od 2005 r.

- Mamy całą serię złych informacji dotyczących gospodarki i to z krótkiego okresu - mówi Adarsh Sinha, strateg walutowy w Barclays Capital w Londynie.

Funt osłabił się we wtorek do 82,15 pensów za euro (z 81,67 pensów w poniedziałek) czyli do najniższego poziomu od czasu debiutu wspólnej waluty w 1999 roku. Wyceniano go też na 1,5520 dolara wobec 1,5604 w poniedziałek.

- Funt jeszcze się osłabi - przewiduje Adarsh Sinha.

//el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane