• rozwiń

Rekordowe inwestycje zagraniczne

Rekordowe inwestycje zagraniczne
Foto: TVN24 Foto: Niedawno otwarta fabryka firmy Indesit

Prognozy mówiły, że zagraniczne inwestycje w Polsce gwałtownie spadną w tym roku. A tymczasem - na razie po podliczeniu stycznia - okazuje się, że może być zupełnie inaczej. na początku 2009 roku mieliśmy inwestycyjne ożywienie, a w styczniu napływ bezpośrednich inwestycyjnych zagranicznych wyniósł blisko 1,5 mld euro.

1,5 mld euro to o 30 proc. więcej niż w styczniu zeszłego roku. Zdaniem Agaty Mężyńskiej z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w kolejnych miesiącach trend wzrostowy powinien się utrzymać. Przynajmniej póki złoty będzie słaby.

- Inwestycje które były odkładane z poprzednich miesięcy ponieważ wyniki z ostatnich miesięcy były stosunkowo słabe zostały zrealizowane właśnie teraz, gdy znacznie osłabiła się złotówka i za każde euro można było zyskać znacznie więcej w Polsce. Dlatego też spodziewamy się, że również luty i marzec mogą być stosunkowo pomyślne pod tym względem dla Polskiej gospodarki - mówi Agata Mężyńska z PAIiIZ.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane