• rozwiń

Rekordowe bezrobocie trzyma w eurolandzie

Stopa bezrobocia w strefie euro w grudniu 2011 roku wyniosła 10,4 proc. - poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. W Polsce wskaźnik ten wyniósł 9,9 proc.

Grudniowa stopa bezrobocia w krajach strefy euro nie zmieniła się od listopada, co jest zgodne z oczekiwaniami. Jest to rekordowe bezrobocie w powstałym 1 stycznia 1999 roku eurolandzie.

Przeciętna stopa bezrobocia w 27 krajach UE wyniosła 9,9 proc., wobec 9,9 proc. poprzednio, po korekcie. Najwyższa była w Hiszpanii: 22,9 proc., najniższa w Austrii: 4,1 proc.

Polska lepsza niż euroland

W Polsce bezrobocie w grudniu według metodologii Eurostatu wyniosło 9,9 proc., czyli tyle samo co w listopadzie. Jest to wynik również zgodny z oczekiwaniami.

Według metodologii Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w grudniu 2011 roku wyniosła 12,5 proc. GUS mierzy ją na podstawie liczby bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy, zaś Eurostat metodą BAEL (Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności), która opiera się na wywiadach i uwzględnia np. szarą strefę rynku pracy.

mkg\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane