• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rekordowa inwestycja pod Poznaniem. Amazon oficjalnie rozpoczął budowę centrum logistycznego

Rekordowa inwestycja pod Poznaniem. Amazon oficjalnie rozpoczął budowę centrum logistycznego
Foto: PAP Foto: Teren budowy hali magazynowej firmy Amazon w Sadach koło Poznania

W Sadach koło Poznania wmurowano we wtorek kamień węgielny pod centrum logistyczne firmy Amazon, jednej z największych internetowych sieci handlowych na świecie. Stałe zatrudnienie w centrum znajdzie ok. dwóch tys. osób.

Koszt budowy obiektu to około 65 mln euro. Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec 2013 roku i potrwa do połowy sierpnia. Obiekt zajmie powierzchnię ponad 100 tys. mkw., z czego ponad 91 tys. mkw. to powierzchnia magazynowa.

Usługi na cały świat

- Budowane tu centrum logistyczne będzie służyło klientom na całym świecie. Trudno dokładnie powiedzieć ile towarów zmieści się w naszym centrum, ale będziemy mieli dwa skrzydła wypełnione milionami produktów. W środku znajdzie się obszar pakowania – powiedział dyrektor ds. nieruchomości w Amazon Raimund Paetzmann.

Jego zdaniem pierwsze towary z centrum logistycznego wyjadą do klientów już w drugiej połowie roku. Zgodnie z planami, oprócz dwóch tysięcy pracowników stałych, zajęcie w centrum logistycznym znajdzie także ok. tysiąca pracowników sezonowych.

Rekordowa inwestycja

Wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, na terenie której powstaje centrum logistyczne, mówił, że to rekordowa inwestycja w historii gminy.

Amerykański koncern planuje otworzyć w Polsce trzy obiekty: poza tym w Wielkopolsce, jeszcze dwa centra pod Wrocławiem.Amazon prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczął w 1994 r. Sprzedaje m.in. książki, filmy, muzykę, gry, komputery i elektronikę, a także odzież, biżuterię, artykuły sportowe, żywność i produkty przemysłowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane