• rozwiń

Rekord warszawskiego metra

Rekord warszawskiego metra
Foto: TVN24 Foto: Metro to jeden z popularniejszych środków stołecznej komunikacji

W październiku padł rekord frekwencji w warszawskim metrze. Z usług tego przewoźnika skorzystało w ubiegłym miesiącu 11,5 mln pasażerów - poinformowała spółka Metro Warszawskie.

Jak wyjaśnia firma, taki wynik oznacza, że w powszedni dzień października z usług metra skorzystało średnio aż 430 tys. osób. Dla porównania w maju było to 372 tys. osób, a w czerwcu - 359 tys.

Metro Warszawskie zapowiada, że zwiększy liczbę miejsc dla pasażerów. Od poniedziałku między stacjami Kabaty i plac Wilsona kursować będą 24 pociągi, w tym 22 sześciowagonowe (w październiku były to 23 pociągi, w tym 20 sześciowagonowych).

Spółka planuje w grudniu uruchomić kolejne pociągi, dzięki czemu w dni robocze będzie kursowało 25 składów, w tym 23 sześciowagonowe oraz pociąg wahadłowy. W sumie do końca 2007 roku podaż miejsc na linii wzrośnie o 22 proc. w porównaniu do czerwca 2007 roku.

Dodatkowo w przyszłym roku zrealizowany zostanie kontrakt podpisany 25 lipca br. ze spółką Wagonmasz z Sankt Petersburga na dostawę pięciu sześciowagonowych pociągów. Do eksploatacji pociągi z tego zamówienia powinny być włączone w drugiej połowie przyszłego roku. Spółka zaznacza, że wszystkie zakupy taboru są realizowane z jej środków własnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane