• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Reklama odsłania okna

Reklama odsłania okna
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Zmiana przepisów ściągnie reklamy z budynków

To może być koniec męki wielu mieszkańców bloków przysłoniętych reklamami. Pod koniec czerwca wejdą w życie przepisy zakazujące umieszczania wielkich reklam na budynkach mieszkalnych - dowiedziała się TVN CNBC Biznes. Niestety, nie oznacza to, że wszystkie wielkie płachty znikną od razu. Umowy, które zostały podpisane na wynajem powierzchni muszą wygasnąć.

Wiceminister infrastruktury Olgierd Dziekoński powiedział w TVN CNBC Biznes, że w pierwszym tygodniu czerwca zostanie podpisane rozporządzenie zakazujące wieszania wielkoformatowych reklam zasłaniających okna w budynkach wielorodzinnych. - Niedługo będzie narzędzie prawne, które pozwoli to rozwiązać - zapowiedział wiceminister. Zastrzegł jednak, że ci, którzy te budynki przeznaczyli do użytkowania na rzecz wystawiania reklam mają pewne umowy związane z tymi budynkami. - Te umowy tym rozporządzeniem nie będą rozwiązane. Nowe jednak nie będą mogły być zawierane.

Nowe przepisy mają zezwalać na wieszanie reklamy, ale tylko wtedy, gdy budynek będzie w trakcie remontu. Jego zarządca będzie musiał posiadać posiadać zezwolenie na budowę.

Wróci święty spokój? Niekoniecznie

Na zdjęcie wielkich płacht, które odcinają od świata czeka wiele rodzin w Polsce, którym zarządcy budynków często dekretem "zafundowali" winylowe siatki w oknach. Protestują jednak sami zarządcy, którzy miesięcznie dostają nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Zrezygnować z takich pieniędzy trudno. A jak dowiaduje się bowiem TVN CNBC Biznes wiele firm marketingowych właśnie negocjuje wieloletnie umowy na wywieszenie reklam w najpopularniejszych miejscach. Jeśli zdążą sfinalizować umowy w ciągu czterech tygodni, to reklamy z okien nie znikną.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane