• rozwiń

Reklama "Latanie jest dziecinnie proste" znika spod Wawelu

Reklama "Latanie jest dziecinnie proste" znika spod  Wawelu
Foto: materiały prasowe Foto: Kontrowersyjny billboard zniknie z Krakowa

Z krakowskiego Wawelu zniknie zawieszona we wtorek reklama niemieckich linii lotniczych z hasłem "Latanie jest dziecinnie proste". - Za namową naszego domu mediowego, Air Berlin zdecydował się zdjąć billboardy w całej Polsce - mówi nam Marta Gajowniczek PR Manager w Omnicom Media Group.

Większość billbordów, między innymi w Poznaniu i Szczecinie, zawisło jeszcze jesienią. W Krakowie kampania niemieckich linii lotniczych (drugich co do wielkości u naszego zachodniego sąsiada), ruszyła z początkiem kwietnia. We wtorek wielkoformatowy billboard w pobliżu Starego Rynku oraz na najoryginalniejszej w Polsce budowli wykorzystywanej stale jako nośnik reklamowy: "Szkieletorze", najoryginalniejszej w Polsce budowli wykorzystywanej stale jako nośnik reklamowy.

Na Wawelu w niedzielę zostanie pochowana para prezydencka. - Reklama zastanie zdjęta w pierwszej kolejności - dodaje Marta Gajowniczek.

Specjaliści ostrzegają

Specjaliści od marketingu zalecają liniom lotniczym ostrożność w reklamowaniu się w czasie żałoby narodowej. Zawieszenie billboardu w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca uroczystości pogrzebowych i to w czasie trwania żałoby zwróciło uwagę branżowego "Presserwisu". Jak mówił we wtorek na jego łamach Jakub Bierzyński szef Omnicom Media Group (obsługuje zakup powierzchni reklamowej dla Air Berlin) nie zrezygnowano z zawieszenia billboardu, bo rano jeszcze nie było wiadomo, że pogrzeb odbędzie się na Wawelu.

Firma przeprasza

W przesłanym nam w piątek oświadczeniu BP Media piszą m.in. "(...) BP Media przeprasza wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte ogłoszeniem w okresie żałoby narodowej informacji o trwającej kampanii. Nie było naszym celem urażenie niczyich uczuć, a jedynie poinformowanie, za pośrednictwem branżowych mediów, o kampanii trwającej od kilkunastu dni.
Jednak w obliczu tak tragicznych wydarzeń hasło reklamowe okazało się dalece nieodpowiednie. Dlatego, jeszcze zanim została oficjalnie ogłoszona decyzja o pogrzebie Pary Prezydenckiej w Krakowie, Air Berlin, zgodnie z rekomendacją domu mediowego Optimum Media OMD, podjął decyzję o usunięciu reklam. Firma BP Media w trybie pilnym, dziś w nocy, wykonała demontaż siatek na ulicy Floriańskiej na Starym Mieście.

W ten sposób wszystkie firmy zaangażowane w przeprowadzenie kampanii reklamowej pragną okazać szacunek zmarłej Parze Prezydenckiej, ofiarom katastrofy i ich rodzinom oraz tym wszystkim, którzy będą brali udział w uroczystościach pogrzebowych."

W niedzielę pogrzeb

Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na niedzielę na godzinę 14. Jak poinformował kardynał Stanisław Dziwisz, Lech i Maria Kaczyńscy zostaną pochowane w krypcie, w której spoczywa marszałek Józef Piłsudski.

LISTA OSÓB, KTÓRE ZGINĘŁY

TUTAJ MOŻESZ ZŁOŻYĆ KONDOLENCJE

jaś//mat

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane