• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Referendum ws. euro nie będzie

Nie będzie referendum ws. wprowadzenia euro-waluty. - Zapytałem polityków opozycji, jak miałoby wyglądać pytanie w referendum nad wprowadzeniem euro. I ani ja, ani Kaczyński z Gosiewskim nie potrafiliśmy takiego pytania wymyślić - tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem" Donald Tusk.

Jak podaje "Dziennik", rząd podjął ostateczną decyzję ws. referendum. Po fiasku konsultacji rządu i PO z PiS w sprawie wprowadzenia waluty euro, premier Donald Tusk w wywiadzie dla "Dziennika" jednoznacznie zaprzeczył, jakoby referendum mogło się odbyć.

- Referendum nie będzie, to nie wchodzi już w grę - stwierdzi szef rządu.

"Pytanie w praktyce nie do zadania"

Jak już wielokrotnie wcześniej powtarzał premier, referendum jest bezcelowe, ponieważ Polacy określi swój stosunek do wspólnej waluty już podczas referendum akcesyjnego.

- Zapytałem polityków opozycji, jak miałoby wyglądać pytanie w referendum nad wprowadzeniem euro. I ani ja, ani Kaczyński z Gosiewskim nie potrafiliśmy takiego pytania wymyślić. Ono jest w praktyce nie do zadania - tłumaczy szef rządu.

Premier mówi także o przygotowaniach związanych z zastąpieniem złotówki europejską walutą. - Zmienimy konstytucję wtedy, gdy będzie to możliwe w parlamencie - enigmatycznie deklaruje premier. - Mapę drogową będziemy realizować tak czy inaczej. Rolę referendum odegrają być może wybory parlamentarne 2011 roku. A może PiS nie okaże się w tej sprawie jednolity? - zastanawia się Donald Tusk.

eq/bea

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane