• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Recesja nie zdławiła internetu

Recesja nie zdławiła internetu
Foto: amazon.com Foto: Gigant internetowy liczy w tym roku na wzrost sprzedaży o 21-36 proc.

Wyjątkowo udany okazał się Cyber Monday za oceanem. Firma badawcza Coremetrics podała, że poniedziałkowa przedświąteczna sprzedaż przez internet poszła w USA w górę o 16 procent rok do roku.

Sklepy internetowe i wirtualne oddziały takich gigantów jak Wal-Mart przyciągnęły klientów olbrzymimi obniżkami. Cyber Monday to dzień, kiedy sklepy internetowe notują rekordowe przedświąteczne obroty.

Analitycy są zdania, że za wzrostem sprzedaży stoi recesja. To właśnie w internecie dużo łatwiej jest porównywać ceny i wyszukiwać oferty specjalne. Szef internetowej apteki i drogerii Drugstore.com powiedział agencji Bloomberga, że był to najlepszy Cyber Monday w historii tej firmy, a liczba klientów wzrosła rok do roku aż o 20 procent. Według danych ComScore, sprzedaż internetowa w Czarny Piątek wzrosła w tym roku o 11 procent rok do roku.

Amazon.com liczy na boom

Największy internetowy detalista na świecie, Amazon, podał, że najlepiej sprzedaje się teraz elektronika użytkowa - w tym cyfrowe kamery i nawigacja GPS, oraz zabawki i sprzęt kuchenny. Ten gigant handlu w internecie przygotowuje się do rekordowego sezonu świątecznego. Firma spodziewa się, że coraz więcej klientów będzie teraz robić zakupy gwiazdkowe online, zamiast w tradycyjnych sklepach.

Ubiegłrocozny okres świąteczny był świetny, jednego dnia liczba zamówień sięgnęła miliona 400 tysięcy produktów. W bieżącym kwartale prognozujemy wzrost sprzedaży o 21-36 procent - mówi Allan Lyall, wiceprezes Amazon na Europę.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane