• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Razem przeciw Coca-Coli i Adidasowi

Razem przeciw Coca-Coli i Adidasowi
Foto: TVN24 Foto: Takiej puszki Konstanty Miodowicz nie kupi

- Nie będę kupować Coca-Coli i butów Adidasa, jeżeli nie wycofają się ze sponsorowania igrzysk w Chinach - takie ogłoszenie ukaże się 31 marca w czterech polskich gazetach. Pod nim znajdą się podpisy kilkudziesięciu opozycjonistów z czasów PRL - czytamy w "Dzienniku".

Akcję wymyślił Piotr Niemczyk - w latach osiemdziesiątych działacz podziemnego ruchu Wolność i Pokój. Pod oświadczeniem podpisało się prawie 40 osób. Wśród sygnatariuszy znaleźli się także czynni politycy: Joanna Kluzik-Rostkowska z PiS, Konstanty Miodowicz z PO i Jan Lityński z PD.

Jesteśmy dziś w różnych miejscach sceny politycznej, ale akurat w tym przypadku nie mamy wątpliwości, że warto w tym wziąć udział.

Joanna Kluzik-Rostkowska


- Jesteśmy dziś w różnych miejscach sceny politycznej, ale akurat w tym przypadku nie mamy wątpliwości, że warto w tym wziąć udział - mówi Kluzik-Rostkowska.

Inicjator akcji tłumaczy, że wybrał te dwa koncerny, ponieważ po tym gdy Steven Spielberg zrezygnował z funkcji doradcy artystycznego igrzysk, niektóre firmy przynajmniej rozważały wycofanie się ze sponsorowania imprezy. Coca-Cola i Adidas nawet tego nie brały pod uwagę. - Są pewne granice przyzwoitości w zarabianiu pieniędzy - mówi Niemczyk, który nie wyklucza akcji, w których nie oszczędzi i innych sponsorów.


Przez światowe media przetacza się obecnie fala rozważań, jak demokratyczne kraje powinny zareagować na przemoc, jakiej Chiny dopuszczają się w okupowanym od pół wieku Tybecie.

jaś/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane