• rozwiń

Raul Castro zmienia Kubę

Raul Castro zmienia Kubę
Foto: TVN24 Foto: Kuba się unowocześnia

Zaczęło się od zezwolenia na komputery i telefony komórkowe. Teraz przyszła pora na zniesienie sztywnej równości płac wśród Kubańczyków. - We wszystkich państwowych przedsiębiorstwach na Kubie od sierpnia płace będą zależna od jakości pracy - pisze organ kubańskiej partii komunistycznej "Granma".

- Generalnie była tendencja, aby każdy otrzymywał tyle samo - powiedział dziennikowi wiceminister pracy Carlos Mateu Pereira. Raul Castro, który został w lutym prezydentem Kuby. Stanowisko objął po swym chorym bracie, liderze kubańskiej rewolucji Fidelu Castro. Najwyraxniej różni się z nim w poglądach i uważa, że związanie płacy z jej jakością będzie służyć zwiększeniu wydajności.

17 dolarów na miesiąc

Kiepskie wynagrodzenia stanowią jeden z głównych powodów niezadowolenia Kubańczyków, którzy miesięcznie zarabiają średnio równowartość 17 dolarów.

Raul Castro, który dopuścił do sprzedaży zabronionych poprzednio dóbr konsumpcyjnych, takich jak komputery i telefony komórkowe, otwarcie przyznaje, że dochody Kubańczyków powinny wzrosnąć.

mpj/sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane