• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rasowe protesty w USA, Cameron przeciw imigrantom. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

26.11, "Milion w portfelu" Odtwórz: 26.11, "Milion w portfelu"
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Weekend w TVN24 Biznes i Świat | Video: 26.11, "Milion w portfelu"

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o pomysłach premiera Wielkiej Brytanii David Camerona w sprawie ograniczeń dla nowych imigrantów i o tym, jaka jest przyszłość Europy. Powiemy też o protestach na tle rasowym w USA.

USA rasowo podzielone

Po USA rozlewa się fala protestów wobec nierówności na tle rasowym. A wszystko to po informacji o uniewinnieniu białego policjanta, który zastrzelił czarnoskórego nastolatka w Ferguson. Świadkowie utrzymują, że Wilson strzelał do nieuzbrojonego Browna, choć ten stał z rękami podniesionymi do góry. Z czego wynika tak wielki zasięg protestów? Czy poczucie rasowej dyskryminacji i niesprawiedliwości jest słuszne? W sobotę po 10:30 opowiedzą o tym Małgorzata Zawadka, antropolog społeczny, była korespondentka polskich mediów w stanach Zjednoczonych oraz mec. Roman Rewald, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Cameron przeciw imigrantom

Brytyjski premier zapowiada zaostrzenie polityki imigracyjnej - jeśli wygra wybory. Co to oznacza dla tych, którzy na Wyspach znaleźli drugi dom? W niedzielę o 15:45 opowiedzą o tym Łukasz Pawłowski z kulturyliberalnej.pl oraz prawnik z UW, Brytyjczyk mieszkający w Polsce, Stephen Terrett

Papież w Turcji, wieści stagnację Europy

Europa, jak "bezpłodna babcia". Tak papież Franciszek mówi w Strasburgu, odwiedzając Parlament Europejski. Jakie wyzwania czekają nasz kontynent? Co czeka Donalda Tuska obejmującego w poniedziałek stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej? W sobotę o 12:00 Michał Sznajder będzie rozmawiał z dr Jerzym Kwiecińskim, byłym wiceministrem rozwoju regionalnego oraz Adamem Szostkiewiczem z tygodnika "Polityka".

W związku z wizytą papieża w Turcji, przyjrzymy się temu, co dzieje się w Turcji i temu czy relacje między Watykanem a Ankarą mogą ulec zmianie. Ostatnio sensację wzbudziły słowa prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogana, zdaniem którego taka sama praca dla kobiet i mężczyzn jest "sprzeczna z naturą"... Czy nowoczesna Turcja - jest w odwrocie? W sobotę po 13:35 opowiedzą o tym dr Katarzyna Górak Sosnowska z SGH, dr Przemysław Osiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Turek mieszkający w Polsce, Volkan Kartal.

Rosja i jej muskuły

O rosyjskim prężeniu muskułów, kijowskiej wizycie szefa sił NATO w Europie oraz amerykańskich czołgach, które mogą na stałe trafić do Polski - porozmawiamy w niedzielę. O 11:00 gośćmi Michała Sznajdera będą płk Maciej Marszałek z Akademii Obrony Narodowej oraz prof. Katarzyna Żukrowska z Instytutu Studiów Międzynarodowych SGH.

Ceny ropy uderzają w rosyjską gospodarką

Ceny ropy spadają, reżim Putina cierpi. Czy dalszy ich spadek może spowodować zmianę polityki Kremla? Tak się dzieje po decyzji OPEC o utrzymaniu wydobycia. Przed laty spadek cen ropy doprowadził do kłopotów gospodarczych i - w konsekwencji - rozpadu Związku Radzieckiego. Kto kontroluje „bombę naftową” i jakie zniszczenia taka surowcowa broń może poczynić? W niedzielę o 14:35 Michał Sznajder porozmawia o tym z dr Robertem Zmiejką z SGH oraz ekspertem rynku paliw, Andrzejem Szczęśniakiem.

Amerykanie szukają okazji

Czarny piątek oznacza początek sezonu wyprzedaży - co jest okazją? Czego szukać? Tydzień przed mikołajkami na to pytanie odpowiedzą u nas Kuba Klawiter, prowadzący program "Nowy Gadżet" w TVN Turbo.

Atlas Świata”

W sobotę o 11:15 gośćmi Magdaleny Ogórek będą Andrzej Jonas z Warsaw Voice, Grzegorz Cydejko z Forbesa, Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej i Łukasz Jasina z portalu kulturaliberalna.pl. Wśród tematów: wsparcie NATO dla Ukrainy, polityka imigracyjna Davida Camerona, rasowe napięcia w Stanach Zjednoczonych, papieskie pytania o przyszłość Europy oraz imigracyjna polityka brytyjskiego premiera.

Na naszej antenie nie zabraknie oczywiście także ciekawych filmów dokumentalnych.

W sobotę o 17.00 pokażemy także uroczystą galę EY Przedsiębiorca Roku 2014.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane