• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ranking polskich miast. W Warszawie i Sopocie mieszka się najlepiej

Ranking polskich miast. W Warszawie i Sopocie mieszka się najlepiej
Foto: sxc.hu Foto: Bolączką zarówno Warszawy, jak i Sopotu są wysokie ceny na rynku nieruchomości

Warszawa jest najlepszym polskim miastem do życia - wynika z najnowszego rankingu tygodnika "Polityka". Tuż za stolicą uplasował się Sopot i Wrocław. Najmniej punktów otrzymał Wałbrzych.

Jak pisze "Polityka" na podium obyło się bez niespodzianek. Zwycięzcami rankingu mierzącego jakość życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu, zostały: Warszawa, Sopot i Wrocław.

Kto na czele?

Tygodnik pisze, że bezapelacyjnym liderem zestawienia okazała się stolica, a drugą, niezagrożoną pozycję, zajął Sopot. Te dwa, bardzo różne od siebie miasta niezmiennie są polskimi liderami, chociaż mają też i wady.

"Stolica na tle innych nie najlepiej wypada w kategorii bezpieczeństwa, a sopocianie produkują zdecydowanie za dużo nieposortowanych odpadów. Jednak oba miasta potrafią zaoferować mieszkańcom atrakcyjny rynek pracy, wysokie zarobki, bogatą ofertę kulturalną i dobre szkolnictwo" - czytamy w "Polityce".

Rowery i budżet obywatelski

Za wyborem stolicy przemawiał jeden z największych w Europie systemów roweru miejskiego, który powstał w Warszawie. Natomiast Sopot wyróżnił się tym, że jako pierwszy w Polsce wprowadził budżet obywatelski.

Twórcy rankingu uważają, że w obu miastach żyje wiele osób zadowolonych ze swojego życia. Jednak główną bolączką zarówno Warszawy, jak i Sopotu są wysokie ceny na rynku nieruchomości.

Zestawienie tygodnika "Polityka" zamyka Wałbrzych, przed nim uplasował się Włocławek i Chorzów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane