• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Raniła zamiast ratować. Producent poduszek odpowiada na pytania Kongresu

Sprawa poduszek przed Kongresem USA Odtwórz: Sprawa poduszek przed Kongresem USA
Foto: TVN24 Biznes i Świat, CNN | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Poduszki japońskiej firmy miały odpowiadać za kilka wypadków śmiertelnych | Video: Sprawa poduszek przed Kongresem USA

Kolejne czarny chmury zebrały się nad firmą japońską firmą produkującą poduszki powietrzne. Amerykańscy senatorowie twierdzą, że produkty Takaty przyczyniły się do śmierci co najmniej sześciu osób.

Dyrekcja Takata Corp. została wezwana przed komisję Kongresu USA w celu złożenia wyjaśnień. Wszystko dlatego, że produkowana przez Japończyków poduszka powietrzna zamiast ratować życie, z powodu wady może je odbierać.. Produkty firmy umieszczono w blisko 16 mln samochodów na świecie.

- Kiedy następowało uderzenie, przez poduszkę powietrzną wypadł metalowy fragment urządzenia i wbijał się w twarz. Byłam przerażona, przestałam widzieć na jedno oko, a po szyi zaczęła spływać mi krew. Od tamtej pory przeszłam już kilka operacji i rehabilitację, a nadal nie widzę tak, jak przed

wypadkiem - zeznała jedna z poszkodowanych.

Przypadki śmiertelne?

Jak wynika z analiz zebranych przez śledczych z Kongresu, niektórzy kierowcy nie przeżyli podobnych awarii. Przypadków śmiertelnych ma być pięć. Być może to dopiero początek, bo od kilku tygodni do sądów w USA napływają wnioski o odszkodowania za obrażenia towarzyszące wypadkom, podczas których otwierały się poduszki.

Podczas przesłuchania przed Kongresem podstawowym pytaniem było to, czy japońska firma miała świadomość, że ich produkt był wadliwy, przed poinformowaniem producentów samochodów. Kongres nie uzyskał odpowiedzi na to pytanie.

- Miliony naszych poduszek powietrznych są działa dobrze, ale jeśli zdarzyły się ich awarie, to nie mieści się to w naszych standardach. Jest nam niezmiernie przykro, że poduszka nie spełniła swojej roli - zapewnił Hiroshi Shimizu, dyrektor ds. jakości Takata Corp.

Na początku miesiąca w związku z awariami, amerykańskie władze zaapelowały do kierowców o wymianę poduszek powietrznych. Sprawa dotyczy aut produkowanych przez takie koncerny jak Chrysler, Ford, BMW, General Motors, Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru i Toyota.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane