• rozwiń
  • WIG20 2251.55 -0.17%
  • WIG30 2551.81 +0.01%
  • WIG 59328.47 +0.23%
  • sWIG80 11558.71 +0.12%
  • mWIG40 3785.38 +0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:42

Dostosuj

Raj dla gadżeciarzy? To w Hanowerze

Połączone światy - to hasło tegorocznych targów informatycznych i telekomunikacyjnych CeBIT, które ruszają w Hanowerze. Ta największa tego typu impreza na świecie - weźmie w niej udział ponad 4 tysiące wystawców z 86 krajów.

Hasło targów odnosi się do przenikania światów realnego i wirtualnego. Mowa zwłaszcza o urządzeniach mobilnych, dzięki którym świat - w tym świat biznesu - coraz więcej korzysta z Sieci.

Dlatego w tym roku na targach będą prezentowane przede wszystkim komórki z dostępem do internetu i urządzenia do czytania e-booków. Hitem targów maja być także technologie umożliwiające oglądanie filmów i programów telewizyjnych w 3D.

Pierwsze po kryzysie

Po raz pierwszy na targach CeBIT pojawią się takie firmy jak Google czy Amazon. Organizatorzy imprezy są zdania, że w tym roku w Hanowerze wiele firm ogłosi nowe inwestycje, kończąc tym samym półtoraroczny kryzysowy przestój.

Pod znakiem zapytania stoi jednak liczba zwiedzających - w roku 2000 było ich aż 750 tysięcy, w ubiegłym - już poniżej pół miliona.

Uroczyste otwarcie targów będzie miało miejsce w poniedziałek wieczorem. Wezmą w nim udział m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier przewodzącej w tym półroczu UE Hiszpanii Jose Luis Zapatero.

Dla zwiedzających targi będą otwarte od wtorku.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane