• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Radiowóz hybryda patroluje Stare Miasto

Radiowóz hybryda patroluje 
Stare Miasto
Foto: Toyota Motor Poland Foto: Prius Plug In na stołecznych ulicach

Jest bezszelestny, ekologiczny i bardzo komfortowy. Okolice warszawskiego Starego Miasta od wczoraj patroluje hybrydowy radiowóz Prius Plug In. Stołeczna policja dostała go na testy od Toyoty.

Toyota Prius Plug In, którą od wczoraj do dyspozycji mają stołeczni policjanci to jedyny tego typu samochód w Polsce. Plug In, podobnie jak starsze wersje Priusa jest autem hybrydowym (ma dwa silniki: elektryczny i spalinowy), ale w przeciwieństwie do poprzedników można go ładować ze zwykłego gniazdka. Co ważne, pełne naładowanie baterii zajmuje zaledwie 1,5 godz. Do seryjnej produkcji model ten ma wejść dopiero w przyszłym roku.

Plug In może pokonać dystans 20 km przy wykorzystaniu jedynie silnika elektrycznego, który pracuje bezgłośnie. Dzięki temu stołeczni policjanci mogą patrolować ulice Starego miasta nie emitując hałasu oraz spalin i nie zużywając paliwa.

Testy w stolicy potrwają do 10 maja. Na razie nie wiadomo, czy policja stołeczna kiedykolwiek kupi taki pojazd. Nie jest znana też cena nowej hybrydy.

Identyczne samochody testują obecnie władze municypalne Paryża oraz urzędnicy w Strasburgu. Prius poprzedniej generacji używany jest na krakowskim rynku przez tamtejsze służby porządkowe. Wcześniejszą wersję hybrydowej toyoty testowali również strażnicy miejscy Gdańska, Wrocławia i Torunia.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane