• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rada poczeka na dane z decyzją o stopach

Rada poczeka na dane z decyzją o stopach
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Stopy w NBP pozostaną bez zmian?

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni w środę stóp procentowych - prognozują jednym głosem analitycy. Ich zdaniem wstrzyma się do czerwca, kiedy znana już będzie większość danych makro z pierwszego kwartału.

Rada Polityki Pieniężnej rozpoczęła we wtorek dwudniowe posiedzenie, podczas którego ma podjąć decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Eksperci są zdania, że drugi miesiąc z rzędu pozostawi je na niezmienionym poziomie - 3,75 proc. Według nich, obniżkę przyniesie dopiero czerwiec.

- Większość sygnałów, które sami członkowie Rady Polityki Pieniężnej wysyłali w ciągu ostatnich tygodni sugerowała, że prawdopodobnie cykl obniżek jeszcze się nie zakończył, ale maj to nie jest ten moment, kiedy stopy powinny spadać. Większość członków Rady sugerowała, że może warto poczekać do czerwca, zapoznać się z projekcją inflacyjną, poczekać na nowe dane o inflacji, o produkcji przemysłowej - mówi w TVN CNBC Biznes Piotr Kalisz, główny ekonomista Citi Handlowy.

Podobnie uważają analitycy z takich banków BNP Paribas, Morgan Stanley, JP Morgan czy ING.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane